Aktualności

Szczegóły

Serce dla Lwowa i szkół z polskim językiem wykładowym

       Informuję, że w uzgodnieniu z Radą Rodziców naszej szkoły i przy bardzo dużym zainteresowaniu wolontariuszy „Jedynki” rozpoczynamy zbiórkę darów materialnych dla społeczności szkół z polskim językiem wykładowym, z którymi w 2012r. Gimnazjum nr 1 im. Orląt Lwowskich rozpoczęło współpracę.

Szczególnie bliska jest nam Szkoła Średnia nr 24 im. Marii Konopnickiej. Uczniowie i nauczyciele ze Lwowa wielokrotnie gościli w naszym mieście, natomiast my byliśmy gośćmi tam-zawsze przyjmowani z otwartym sercem. Czynna współpraca z lwowską szkołą jest w planie naszej „Jedynki”. Na drodze do spotkań stanęły problemy ostatnich trzech lat. Teraz, gdy potrzebują wsparcia, mówimy: „Jesteśmy.  Jesteśmy Waszymi przyjaciółmi i jak możemy, tak będziemy wspierać.” Są wspaniali rodzice, uczniowie, nauczyciele, mieszkańcy naszego miasta, absolwenci Gimnazjum, którzy już chcą działać, więc zaczynamy!

Udostępniajcie, pomagajcie.

W załączeniu kilka zdjęć z lwowskiej Szkoły Nr 24, dawne, bo z 2014r. Przyjechaliśmy wtedy bardzo późno, długa kolejka na granicy. Czekali z posiłkiem i serdecznością.

                                                                                                                       Bożena Płatek

   

Kalendarz wydarzeń  

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   

Facebook  

   

Gościmy  

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

   
   
© Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyniu Podlaskim 2012