Aktualności

Szczegóły

Pierwszy Dzień Wiosny

    21 marca w naszej szkole radośnie świętowaliśmy pierwszy Dzień Wiosny. Wiosną natura budzi się do życia, świat nabiera barw, co zauważyć można było podczas przerw na szkolnym korytarzu. Nauczyciele oraz uczniowie jak zwykle stanęli na wysokości zadania i tego dnia przyszli ubrani w barwne, wiosenne stroje.

     Niektórzy przygotowali również wyjątkowe nakrycia głowy. Spotkać można było osoby, które tego dnia specjalnie założyły dwie niepasujące do siebie skarpetki, co nie było przypadkowe.  Kolorowe skarpetki ozdabiały różne miejsca w naszej szkole. Zespół nauczycieli specjalistów wykonał symboliczne dekoracje zwracające uwagę społeczności szkolnej na fakt, iż  21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów. Wydarzenie to miało na celu okazanie solidarności z osobami z zespołem Downa, jak również okazanie akceptacji i zrozumienia.

    Pierwszego Dnia Wiosny opiekunowie Samorządu Uczniowskiego zaproponowali jeszcze jedną atrakcję. Chętne dzieci mogły samodzielnie poprowadzić lekcję z wybranego przedmiotu. Lekcje te były bardzo ciekawe, koleżanki i koledzy aktywnie uczestniczyli w zajęciach.

   

Kalendarz wydarzeń  

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   

Facebook  

   

Gościmy  

Odwiedza nas 2 gości oraz 0 użytkowników.

   
   
© Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyniu Podlaskim 2012