Aktualności

Szczegóły

XI Wielkie Wicie, czyli Nasz i Wasz dar serca dla podopiecznych Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia

   Uczniowie oraz pracownicy pedagogiczni i niepedagogiczni, rodzice uczniów „Jedynki”, przyjaciele Szkoły niejednokrotnie okazywali wsparcie dla podejmowanych działań na rzecz dzieci chorych, potrzebujących pomocy. Tak było i 8.04.2022r.

   Niewielkim krokami wracamy do znanego przedsięwzięcia. Podkreślamy działalność Hospicjum. Od lat nawiązujemy do tradycji ludowej z piosenką, wierszem i wiosenną narracją. Jak zawsze z wyjątkową poetką, Marianną Bocian. Jej słowa towarzyszą WW od 2011r.

„Początek i koniec wszechświata biegnie przez serce człowieka”, czy „Kradnijcie Bogu śpiew ptactwa i światła nieba, a pośród zmęczenia obdarzy was mocą tworzenia dobra.”

   Uczniowie przygotowani przez Panią Beatę Jastrzębską wykonali piękny koncert  i zachwycili  wielogłosową harmonią. Soliści to Maja Gąsior z kl. Va, Marta Szczebelska z kl. IVb i Marcin Juszczuk z kl. VIIc. Recytatorzy, podopieczni Pani Ewy Soczyńskiej, dali popis żywego słowa. Scenerię dla artystów stworzyła Pani Małgorzata Szram i Pani Barbara Ejsmont. Należy podkreślić piękne zaangażowanie kl. VIIb z wychowawczynią Panią Małgorzatą Bobruk oraz rodzicami- Panią Ewą Kowalik-Wierzbicką i Panią Agnieszką Kondraszuk, której dziękujemy za  wypożyczenie strojów ludowych.

   Palmy i pisanki wykonali uczniowie i pracownicy szkoły ze wsparciem Rodziców.

  Obsługą świątecznego stoiska zajęły się wolontariuszki-Gabrysia Wierzbicka i Karolina Kondraszuk z kl. VIIb.

   Dziękujemy absolwentkom Gimnazjum nr 1, które wsparły Hospicjum, wybierając palmy. Dziękujemy odwiedzającym kramik, a tym samym wspierającym Lubelskie Hospicjum dla Dzieci, które obecnie daje schronienie i opiekę także ciężko chorym dzieciom z Ukrainy.

   Ojciec Filip Buczyński, który wielokrotnie gościł na Wielkim Wiciu,  przesłał na podsumowanie tegorocznego  przedsięwzięcia  słowa: „Serce się cieszy i nawołuje  do wdzięczności”. My też dziękujemy!

   Na zakończenie uczniom wręczono nagrody organizatorów m.in. za wysokie lokaty
 w konkursie na najpiękniejszą palmę i pisankę-organizator: Radzyński Ośrodek Kultury.

                                                                                                      Bożena Płatek

   

Kalendarz wydarzeń  

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   

Facebook  

   

Gościmy  

Odwiedza nas 93 gości oraz 0 użytkowników.

   
   
© Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyniu Podlaskim 2012